laupäev, 11. veebruar 2017

Parim tegevus külmal talveilmal!Sellised talveilmad nagu täna on imelised- pole liiga külm ja loodus on lummavalt kaunis nagu muinasjutus. Ma ei tea, kuidas sinuga on, aga mina ei suudaks ilma talveta elada. On jah külm, ja peab lund lükkama, ja libe, ja tuleb tüütult palju riideid selga toppida, aga kõiges selles on mingi kummaline võlu, mälestused olnud talvedest, lumest ja loomulikult alatine ootus kevade järele. Oleks juba rohkem valget aega, päikest, räästas tilguks jääpurikad ja lumikellukesed, ning sinililled suruks oma õienuppe lumevaiba alt välja. Mingisugune ootusärevus on hinges ja sõrmed sügelevad juba seemneid mulda pistma. Nagu oleks armunud. Iga kevad. Ikka uuesti ja uuesti armun ma loodusesse ja aastaaegade imelisse vahetumisse. Alati on midagi oodata. Talvel ootad kevadet ja suve, suvel jälle sumedaid talveõhtuid, vaikuses siravaid tähti, virmalisi ja langevat lund. Olen tänulik, et mu ümber on iga jumala päev nii palju loodust. Elu.

Sellistel päevadel nagu täna naudin ma hetke. Seda, et olen just siin, nüüd ja praegu. Uimasena joodud hommikukohv, maitseks ise pressitud kookospiim ja vanilje jäätis, kõrvale ahjusoojad kaerahelbe küpsised. Selline oligi minu tänane hommik. Kindlasti ei tohi sellest täiuslikust päevas puududa ka jalutuskäik järve ääres, metsas või kasvõi Tartu linna tänavatel. Vahet pole, jalutada niisama, ilma mingi eesmärgita, on vahel just see puhkus mida ma vajan. Et mõelda vahelduseks omi mõtteid, eemal argimuredest, arvutist ja telefonist.

Jagan ka oma imelise hommiku retsepte

 

 

KOOKOSPIIM 

  • 200g  kookoshelbeid
  • 0,5 l vett
Pane kookoshelbed õhtul kaussi ja vala peale soe vesi. Hommikul tõsta segu köögikombaini või püreesta seda saumiksriga kuskil 15 min. Eralda läbi sõela kurnates vedelik kookoshelbemassist.
Ongi valmis!

 

KAERAHELBE PÄTSID

  • 100g kaerahelbeid
  • 200g kookoshelbeid (mass mis jäi piima tegemisest üle)
  • 2 muna
  • 50g võid
Seda retsepti olen teinud kaerahelveste, kookoshelveste või mandlijahuga. Vahel panen kõiki kolme, vahel aind ühte kolmest või siis mitut- oleneb mida just kapis on. Võib lisada ka kuivatatud puuvilju või pähkleid, kuidas iganes sa soovid!
Sega kõik ained omavahel kokku ja tõsta supilusikaga küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Pista 20 min 180-200 kraadisesse ahju ja valmis nad ongi! Eriti maitsvad on need mandlijahuga tehtuna suvel, kui on maasikate aeg- värsked marjad on väga mõnusaks lisandiks neile küpsistele.

 

HOMMIKUKOHV

  • Tass meelepärast kohvi
  • kookospiima maitseks
  • vaniljejäätis mõnusa kreemi saamiseks
See on minu lemmik kohvi külmal talvepäeval. Alati meenub mulle lapsepõlv ja ema oma tollase naabrinaisega kohvitamas, nad panid vahel oma tassi jäätist ja ma nii oleks tahtnud seda proovida. Tundus mingi imelise joogina!

Kui sa täna ei jõudnud, siis mine homme kindlasti loodust nautima, see on parim puhkus mida sa endale anda võid!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar